Tak dnes som si túto knižku kúpil, aj keď som ju už raz čítal – a kúpil som si ju práve preto, lebo som ju už čítal, takže viem akú kvalitu som si dnes kúpil :) a prečítam si ju znova.

Děj románu nás přivádí do Vídně 19. století, do kolébky psychoanalýzy. Hlavními protagonisty fiktivního příběhu jsou filozof Fridrich Nietzsche a psycholog, jeden z otců psychoanalýzy, Josef Breuer. Nietzsche přichází kvůli svým sebevražedným tendencím k Breuerovi, aby se podrobil psychoanalýze. Na pozadí jejich vztahu, tedy vztahu mezi jedním z největších evropských filozofů a nadaným terapeutem, dochází k setkání světů filozofie a psychologie. Když Nietzsche plakal je příběhem o posedlosti, o zachraňující moci přátelství, o úkolu odborníka pohlédnout do tváře vlastnímu démonu a tak nalézt schopnost pomoci svému klientovi.
Román o romantické posedlosti, osudu a lidské vůli.
Jeden z bestsellerových románů prominentního amerického psychoterapeuta.

Od Yaloma som toho už čítal viac (a páčilo sa mi): Existenciální psychoterapie, Léčba Schopenhauerem, Pohled do slunce

“Když Nietzsche plakal” je aj sfilmované (imdb). Film sa mi celkom páčil – no KAŽDOPÁDNE a JEDNOZNAČNE NAJPRV KNIHU!!! (až potom film). Film sa v niektorých miestach líši od knihy, clekovo sa mi páčil, aj keď samozrejme nedosahuje takú hĺbku ako kniha. Jedna z mojich obľúbených scén filmu (myslím že to nie je spoiler:) – a ďalej nepozerať, ale čítať :) … skvelá scéna, skvelá (Tá Hudba a do toho: “Look Joseph! We`re running out of time! … Sticks and stones may break my bones, but Death will never hurt me!” …aaaah, zbožnujem to! :)

Reklamy